Masážemi, jógou, čínským cvičením tai ti quan a tzv. alternativní medicínou jsem se do určité míry zabývala již od střední školy a posléze při zaměstnání. Po 10 letech práce v právu mě život odvanul jinou cestou a já se začala plně věnovat věcem, které mě vždy zajímaly a na které mi mé tehdejší zaměstnání neposkytovalo dostatek času a prostoru. Mnoho let jsem se intenzívně věnovala studiu masáží, znám slušné množství různých masérských technik, ty však nejraději kombinuji dle potřeby každého klienta. O správnosti a efektivnosti mé práce vypovídají stovky spokojených klientů, díky čemuž jsem ale nucena omezit příjem nových zájemců.

Práce s lidmi obnáší i práci na sobě samé, přičemž mou životní láskou se stala ájurvéda, staroindická medicína,  jóga a Indie, kterou považuji za nevyčerpatelnou studnici moudrosti. Indie, její prastará filozofie, která říká, jak chápat svět a spokojeně žít, a ájurvéda se svou schopností si prakticky a mnohdy i poměrně jednoduše pomoci od různých zdravotních či mentálních problémů úpravou jídelníčku, bylinami, kořením a duchovními cvičeními mi změnili život. Velice mě ovlivnilo setkání s védským učencem Prashantim de Jagerem, jehož vyrovnanost a duchovní síla je obdivuhodná, a MUDr. Martinou Ziskovou, které si velmi vážím, je mi vzorem a osobním příkladem.  Zajímá mě psychosomatický náhled na život, neboť jsem přesvědčena, že v dnešní době má většina nemocí a problémů kořeny mimo fyzické tělo, v naší mysli, spiritualitě či sociálním prostředí, přičemž právě ájurvéda obsahuje hluboké učení toho, jak žít v rovnováze. Velice si cením příležitosti studovat u takových velikých učitelů jako je MUDr. Martina Zisková, Robert Svoboda či Prashanti de Jager, tři roky jsem intenzívně studovala na ájurvédské gurukule založené MUDr. Martinou Ziskovou, kde jsem získala hluboké vědomosti o této, u nás dosud opomíjené, medicíně. A že opravdu funguje a lze jí léčit většinu nemocí, o tom jsem se přesvědčila na vlastní oči při stáži v v indické ájurvédské nemocnici.

Motto:

„Nikdo nikoho nemůže vyléčit nebo dokonce uzdravit. Uzdravit se musí každý člověk sám. Avšak na začátku své nekonečné cesty k ideálnímu zdraví potřebuje dobrou radu, která mu pomůže hnout se z místa.“  Já k tomu dodávám, že někdy stačí dobrý životní vzor či vlastní hluboký prožitek těla, aby vědělo, kam chce samo směřovat ...

 

 

 

 

 

 
 
TOPlist