THAJSKÁ JÓGOVÁ MASÁŽ

 

Thajská jógová masáž je pozoruhodnou syntézou jógy, ájurvédy a meditace. Provádí se na zemi, na nízké matraci zvané futón a masíruje se přes volné a pohodlné oblečení. Kvalita této masáže závisí nejen na masérovi, ale i na klientovi samém. Přijímání thajské masáže může být totiž mírně náročné pro sníženou schopnost relaxovat. Právě potenciál navozovat relaxaci a vnitřní ztišení je pro thajskou masáž typický.

 

Thajsko-jógová masáž zahrnuje širokou škálu postupů, mezi něž patří tlak dlaněmi a prsty podél energetických drah, rytmické pohybyřízené dýchání a citlivé protahování, které je založeno na pasivních pohybech klienta. Pozorovateli připadá thajská masáž jako pomalý a plynulý tanec. Díky těmto specifickým postupům dokáže masáž důkladně protáhnout i posílit svalstvo celého těla, uvolnit jeho napětí a křeče, zlepšit krevní oběh a trávení,podporovat metabolismus. Nemalou měrou posiluje imunitní systém. Harmonizuje tělesný i duševní stav klienta, což má blahodárné účinky pro celý organismus.

 

Aby bylo možno dosáhnout požadovaných výsledků, klade thajsko-jógová masáž velké nároky na maséra, a to nejen na zvládnutí požadovaných masážních technik, ale i na jeho duchovní zralost. Zdůrazňuje se zde filozofie metta čili filozofie láskyplného soucitu.

 

Thajská masáž zahrnuje polohy vleže i vsedě, uvolňují se svaly celého těla, masírujeme i hlavní tenzní body neboli marmy, promačkáváme energetické dráhy čili sény na nohou i pažích, což harmonizujeme většinu tělesných funkcí.

 

Ve zkrácené podobě trvá kompletní thajská masáž, tedy masáž celého těla, asi dvě hodiny, standardně provádím částečnou masáž v trvání cca 50 minut. Ve své plné verzi dvě a půl až tři hodiny. Přestože se zdá být thajsko – jógová masáž dlouhá, je individuálně prožívána jako velmi příjemná a „krátká“. Samozřejmě je možné i tuto masáž přizpůsobit jakýmkoliv časovým možnostem anebo ji zaměřit jen na některé oblasti těla…   

 

                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
TOPlist